به علت نوسات، قیمت را تلفنی چک کنید

لوله پلی اتیلن قطره ای

لوله پلی اتیلن قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن قطره ای

قیمت لوله پلی اتیلن قطره ای بسته به نوع آن متفاوت است. لوله پلی اتیلن آبرسانی با کیفیت، یعنی کاهش هزینه ‌های نگهداری و تعویض به سبب مقاومت بالا و افزایش طول عمر خطوط انتقال آب.
توجه کنید که در هنگام خرید از لوله هایی با مهر استاندارد استفاده کنید، این نوع، دارای مواد ضد اشعه فرا بنفش هستند تا در برابر تابش نور آفتاب و پوسیدگی مقاوم باشند.


سایز لوله ها۴ بار۶ بار۱۰ بار ۱۶ بار کابلی
۲۰********۵۰,۰۰۰ ریال۵۸,۰۰۰ ریال۲۸,۰۰۰ ریال
۲۵********۶۵,۵۰۰ ریال۷۶,۰۰۰ ریال۳۸,۵۰۰ریال
۳۲********۸۴,۵۰۰ ریال۱۲۳,۰۰۰ ریال۶۰,۰۰۰ ریال
۴۰****۱۰۴,۰۰۰ ریال۱۲۸,۰۰۰ ریال۱۸۷,۰۰۰ ریال۹۰,۰۰۰ ریال
۵۰۱۳۷,۰۰۰ ریال۱۶۳,۰۰۰ ریال۱۹۷,۰۰۰ ریال۲۹۳,۰۰۰ ریال۱۲۰,۰۰۰ریال
۶۳۲۱۵,۰۰۰ ریال۲۵۲,۰۰۰ ریال۳۱۳,۰۰۰ ریال۴۶۰,۰۰۰ ریال۱۷۵,۰۰۰ ریال
۷۵۲۹۳,۰۰۰ ریال۳۶۰,۰۰۰ ریال۴۴۴,۰۰۰ ریال۶۴۶,۰۰۰ ریال۲۵۰,۰۰۰ ریال
۹۰۴۲۶,۰۰۰ ریال۵۱۳,۰۰۰ ریال۶۳۵,۰۰۰ ریال۹۳۳,۰۰۰ریال۳۵۰,۰۰۰ ریال
۱۱۰۶۲۲,۰۰۰ ریال۷۶۹,۰۰۰ ریال۹۴۴,۰۰۰ ریال۱,۳۸۰,۰۰۰ ریال۵۳۰,۰۰۰ ریال
۱۲۵۸۱۸,۰۰۰ ریال۹۹۰,۰۰۰ریال۱,۲۰۰,۰۰۰ ریال۱,۷۹۶,۰۰۰ریال۷۳۰,۰۰۰ ریال
۱۶۰۱,۰۵۰,۰۰۰ ریال۱,۳۲۲,۰۰۰ ریال۱,۹۶۶,۰۰۰ ریال۲,۹۴۰,۰۰۰ ریال****
۲۰۰۱,۶۸۹,۰۰۰ ریال۲,۰۶۳,۰۰۰ ریال۳,۱۰۰,۰۰۰ ریال۴,۶۸۰,۰۰۰ ریال****
۲۵۰۲,۶۰۰,۰۰۰ ریال۳,۲۱۰,۰۰۰ ریال۴,۸۴۰,۰۰۰ ریال۷,۳۸۰,۰۰۰ ریال****
۳۱۵۴,۱۲۰,۰۰۰ ریال۵,۲۲۰,۰۰۰ ریال۷,۸۳۰,۰۰۰ ریال۱۱,۷۰۰,۰۰۰ریال****
جدول قیمت لوله پلی اتیلن قطره ای

لوله پلی اتیلن جهت آبیاری قطره ای

لوله پلی اتیلن جهت آبیاری قطره ای از جنس پلی اتیلن نرم بوده و تمام خواص لوله‌های پلی اتیلن سخت را دارا می‌باشد. لوله پلی اتیلن جهت آبیاری قطره ای با نام لوله لودن یا شیلنگ آبیاری قطره ای نیز در بین کشاورزان شناخته می شود. لوله پلی اتیلن نرم در سایزهای مخصوص و محدودی تولید می‌شود که مصرف سایز های 16 و 20 میلی متر (قطر) بیشتر از سایر سایزهای آن بوده و سایز 16 میلی متری آن بیشترین کاربرد را در پروژه‌های آبیاری قطره‌ای دارد.

این لوله ها آب را از لوله های اصلی به دریپرها منتقل می کنند. با توجه به اینکه دریپرها باید به این لوله ها وصل باشند این نوع از لوله ها دارای جنس نرم و بسیار منعطفی هستند. همچنین این لوله ها با توجه به اینکه در مدت زمان طولانی در زیر نور خورشید قرار می گیرند دارای مقامت خوبی در برابر UV نور خورشید می باشند..

با این حال بسیاری از کشاورزان به دلیل قیمت کمتر لوله های غیر استاندارد از این نوع لوله ها استفاده می کنند که در برابر نور خورشید سریع پوسیده شده و پاره می شوند.

از مزایای دیگر لوله پلی اتیلن جهت آبیاری قطره ای میتوان نصب آسان و سریع اتصالات آن را نام برد. همچنین اتصالات آبیاری قطره‌ای از نوع فشاری بوده و به راحتی داخل این نوع لوله ها جا می‌خورند.

لوله پلی اتیلن قطره‌ای یک نوع لوله پلیمری است که برای آبیاری قطره‌ای استفاده می‌شود. این لوله‌ها از پلی اتیلن با فشار پایین (LDPE) یا پلی اتیلن با فشار بالا (HDPE) ساخته می‌شوند و برای رهگیری و تخلیه آب به صورت قطره‌ای از طریق چاه‌های آب، کانال‌ها، یا تاسیسات آبیاری، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لوله پلی اتیلن قطره ای - وزین پلاست
لوله پلی اتیلن قطره ای

انواع لوله آبیاری قطره ای

لوله آبیاری قطره ای در انواع مختلف و سایزهای مختلف ساخته میشوند که هر کدام از آن ها ویژگی هایی دارد و در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

لوله آبیاری قطره ای در دو نوع دریپر دار (قطره چکان دار) و بدون دریپر ساخته می شوند؛

• لوله آبیاری دریپر دار قطره چکان ها توسط شرکت تولید کننده روی لوله آبیاری با فاصله های مشخص قرار میگیرند و میتوانند سرعت آبدهی زمین ها را با سرعت ثابت بالا ببرند.

لوله های آبیاری دریپر دار خود شامل دو دسته هستند:

لوله آبیاری با دریپر خود تنظیم: این نوع لوله ها با استفاده از خاصیت گردابی جریان آب رسوبات را از بین می برند و هنگامی که آب از پیچ و خم های این لوله ها عبور می کند به دبی مشخص شده برای دریپر می رسد و آب را با سرعت کمتری به پای گیاهان و درختان می ریزند.

از لوله های آبیاری با دریپر غیر خود تنظیم برای زمین های با میزان آبیاری متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند؛ این لوله ها دارای دریپرهای کوچک با قطر 3 و 6 میلی متر هستند که می توانند در ساعت 2 لیتر آب را به زمین برسانند.

• نوع بدون دریپر باید دریپر را با پانچ روی لوله ها تعبیه کرد.

لوله آبیاری قطره ای در قالب دو نوع دانسیته بالا و دانسیته پایین نیز ساخته می شوند که هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر به فرد دارند.

• لوله پلی اتیلن دانسیته بالا:

این نوع از لوله ها را هم در سیستم آبیاری تحت فشار میتوان هم در لوله اصلی و هم در لوله های نیمه اصلی به کار گرفت.

این نوع لوله ها در سایز های مختلف تولید می شوند؛ تا سایز 110 میلی متر این لوله ها به صورت کلاف و در سایزهای بالاتر به صورت شاخه ای به فروش می رسند.

این نوع لوله ها از قطر 16 تا 2000 میلی متر ساخته می شوند و یکی از مهم ترین ویژگی های آن ها مقاومت بالا در فشار کاری بین 2 تا 40 بار است.

• لوله پلی اتیلن دانسیته پایین:

این نوع لوله ها از سایر 16 تا 32 میلی متر قابل تولید هستند و مانند لوله های دانسیته بالا فشار بار بالا را تحمل نمی کنند؛ تنها میتوانند در فشارهای پایین 2.5، 4 و 6 بار کارکرد مناسب داشته باشند.

طول عمر این لوله ها نیز بین 10 تا 15 سال است.

شرکت وزین پلاست با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن، عرضه کننده محصولات مرغوب و دارای استاندارد جهانی می باشد.

همین حالا با کارشناسان فروش و پشتیبانی ارتباط بگیرید تا قیمت های روز دوشنبه 1402/09/13 را دریافت نمایید.


خرید لوله پلی اتیلن قطره ای
خرید لوله پلی اتیلن قطره ای

سایزهای لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای

لوله‌های پلی ‌اتیلنی بر اساس اندازه به ۲۵ نوع مختلف تقسیم می‌ شوند که هر یک در اماکن و جاهای خاصی استفاده می ‌شوند. سایز لوله های پلی اتیلن آبیاری قطره ای نیز متنوع است و بسته به نوع آبیاری، محل استفاده، نوع کشت و … به انواع گوناگونی ساخته و در بازار عرضه می شود.

یکی از سایز های لوله پلی ‌اتیلن قطره ای ، سایز 8/3 اینچ است. این لوله کوچک ‌ترین سایز لوله های پلی اتیلن آبیاری قطره ای بوده که دارای سایز ۱۶ میلی ‌متری است.

لوله پلی ‌اتیلن 8/3 اینچی کاربرد گسترده ‌ای در آبیاری و آبرسانی در کشاورزی دارد و در سیستم‌ های محصولات گلخانه ‌ایی، آبیاری قطره ‌ای و اتصالات قطره‌ چکان استفاده می ‌شود و کاربرد دارد.این نوع از لوله پلی اتیلن قطره ای در مقابل شرایط محیطی از ماندگاری و دوام بالایی برخوردار است‌.

مورد بعدی از لوله پلی اتیلن قطره ای، لوله پلی‌اتیلن 2/1 اینچ است. این لوله پلی اتیلنی نیم اینچ یا با نام دیگر ۲۰ میلی ‌متری، همانند مورد قبل در سیستم‌ های آبیاری و کشاورزی به‌کار می رود و البته به لوله تک جداره هم معروف است.

در هنگام انتخاب و خرید لوله 2/1 اینچی باید به نکته ای توجه کرد، و آن هم این است که: باید به مقدار فشار آب مزرعه و زمین کشاورزی توجه کرده و بر اساس آن یکی از انواع مدل ‌های لوله با فشار ۶، ۱۰، ۱۶ و ۲۰ بار را بسته به کاربرد انتخاب کرد.

سایز بعدی لوله پلی ‌اتیلن 4/3 اینچ است. این لوله با سایز ۲۵ میلی ‌متر با کلاف ‌های ۱۰۰ و ۱۵۰ متری ساخته می ‌شود، این نوع به سبب مقاومت زیاد و نیز قدرت آب ‌بندی نسبتا بالا در سیالات کم و حجم باغ‌ ها کاربرد بسیاری دارد. لوله پلی‌اتیلن 4/3 دارای دو نوع فشار کاری یعنی ۱۶ و ۱۰ بار است. اتصالات آن‌ها به یکدیگر بیشتر از نوع رابط ‌هایی با جنس پلی ‌اتیلن است.

لوله پلی اتیلن قطره ای بعدی لوله ۱ اینچ است. این لوله ۳۲ میلی ‌متری در کلاف‌های ۱۰۰ تا ۱۵۰ متری با تحمل فشار از ۶ تا ۳۲ بار تولید و روانه بازار می‌ شوند. این نوع لوله در سیالات با دبی کم و کشاورزی ‌کاربرد وسیعی دارد.

جنس شلنگ پلی اتیلن قطره ای

با توجه به کمبود آب در حوزه های مختلف بخصوص حوزه کشاورزی، تکنولوژی های آبیاری قطره‌ای به وجود آمده اند، این روش جدید و پیشرفته آبیاری، به طور قابل ملاحظه ‌ای از هدر رفت بیش از اندازه آب جلوگیری می کند.

با توجه به کم آبی های اخیر در آبیاری غرقابی کنار رفته و همگی مجبور خواهند بود از سیستم آبیاری نوین استفاده کنند. لوله آبیاری قطره ‌ای یا شلنگ آبیاری قطره ‌ای، به طور معمول از لوله های پلی اتیلن نرم (LDPE) ساخته می ‌شود.

در ایران این لوله ها را با نام های دیگر همچون: شلنگ آبیاری قطره ای ، لوله لودن، لوله قطره ای باغ، لوله پلی اتیلن قطره ای، لوله آبیاری قطره ای و … شناخته می شود. باید توجه داشت که لوله پلی اتیلن قطره‌ ای به صورت قطره چکاندار وارد بازار می شود.

همانطور که گفته شد، جنس شلنگ آبیاری قطره ای از پلی اتیلن است البته در ایران اصطلاحا به آن لوله لودن هم گفته می شود. در استاندارد های معمول لوله های آبیاری قطره ای، برای مقاوم سازی بیشتر آنها، در برابر نور آفتاب از موادی استفاده می شود تا دوام بیشتری داشته باشند.

گفتنی است شرکت وزین پلاست تمامی محصولات خود را با پلی اتیلن و مواد نو تولید می کند؛ همچنین تمامی لوله های این مجموعه دارای استاندارد با گرید A یعنی بهترین نوع آن می باشد.

طول عمر لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای چقدر است؟

سوالی که شاید برای شماهم پیش آمده باشد این است که: طول عمر لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای چقدر است؟ در جواب به این سوال باید گفت که:
عمر مفید این لوله های پلی اتیلن قطره ای به فاکتور های زیادی بستگی دارد. اولین فاکتور که باید مد نظر گرفت، این نکته است، که این لوله ها در فشار کاری کم یعنی در حدود ۴ و ۵ بار، استفاده می شوند.
دومین فاکتور خرابی لوله در برابر مواد اسیدی و شیمیایی است، چرا که این لوله ها در برابر مواد بازی و اسیدی تخریب پذیر می شوند. یکی از عوامل خرابی این لوله ها نور خورشید است.
لوله های پلی اتیلنی قطره ای با ۲.۵ درصد داشتن دوده، در برابر نور، آفتاب مقاوم هستند. به این وسیله از تخریب لوله جلوگیری می شود. مکانی که لوله در آن استفاده می شود هم مهم است. این لوله ها برای محیط های دارای شن و سنگ ریزه و محیط کوهستانی مناسب نیستند و باید در مزرعه های صاف استفاده شوند.

لوله پلی اتیلن قطره ای 16 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 16 میلی متر آبیاری قطره ای برای آبیاری قطره ای بیشترین کاربرد را دارد. کاربرد لوله پلی اتیلن 16 میلی متر آبیاری قطره ای بیشتر در زمینه آبیاری قطره ای، آبیاری بارانی، سیستم آبیاری سنترپایوت است. بهترین راه برای ارتباط این نوع لوله های آبیاری قطره ای به یکدیگر بوسیله اتصالات پیچی و فیتینگی است. البته شما می توانید از جوش های سر به سر نیز برای ارتباط بین لوله ها استفاده کنید ولی راحت ترین و متداول ترین راه اتصالات پیچی هستند.

اتصالات لوله پلی اتیلن قطره ای

اتصالات لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای بسیار ساده و کاربردی هستند به طوری که تمامی آنها به راحتی و بدون ابزار خاصی و با سرعت بالا مونتاژ و نصب شده و راه اندازی می شوند. اتصالات لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای طوری طراحی شده اند که شما می توانید با تخصص خیلی کم و با مقداری تمرین نیز لوله کشی را اجرا کنید. اگر کمی ذوق و سلیقه به خرج دهید و یک سرمایه گذاری کوچک هم انجام دهیدخواهید دید که بعد از گذشت مدت کوتاهی هم سرمایه شما جبران می شود و هم از استفاده بی رویه آب جلو گیری کرده و هم باغی سرسبز و شاداب خواهید داشت.

شما به راحتی می توانید با استفاده از اتصالات لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای مزرعه یا درختانی پر از محصول و سرسبز داشته باشید. به طور کلی اتصالات آبیاری قطره ای عمدتا دارای سایز ۱۶ میلی متر هستند که شامل زانو ، سه راه ، رابط ، اتصال اولیه لوله ۱۶ میلیمتری واشر اولیه ، رابط تیپ به تیپ و … می باشند.

خرید لوله پلی اتیلن قطره ای

خرید این نوع لوله با قیمت مناسب یکی از دغدغه های اصلی مشتریان و کشاورزان است. در این قسمت نکات مهمی که باید در خرید این لوله ها به آنها توجه داشته باشید را برای شما عزیزان ارائه کرده ایم:

 1. کارخانه تولید کننده لوله پلی اتیلن و برند آن
 2. دارا بودن نشان استاندارد لوله پلی اتیلن قطره
 3. کیفیت مناسب مواد استفاده شده در ساخت لوله
 4. دارا بودن تأییدیه معاونت آب و خاک
 5. میزان ضخامت لوله پلی اتیلن قطره
 6. دارا بودن مقاومت نسبت به نور آفتاب و تغییرات دمایی و فشار
 7. کشور سازنده لوله پلی اتیلن قطره ای
 8. لوله و اتصالات پلی اتیلن آبیاری قطره ای و اهمیت استفاده از آنها
 9. در این قسمت اهمیت استفاده از لوله و اتصالات پلی اتیلن آبیاری قطره ای را برای شما عزیزان ارائه کرده ایم.
 10. دارا بودن تنوع زیاد برای سهولت در کار پلی اتیلن قطره ای
 11. مقاوم بودن در برابر مواد شیمیایی و کود شیمیایی این نوع لوله
 12. بهره گیری از روش اتصال بسیار ساده و آسان آن
 13. مقاوم بودن در برابر اشعه ماوراء بنفش و پوسیدگی این نوع لوله
 14. سهولت در باز و بسته شدن ابن نوع لوله
 15. مقاوم بودن در برابر رطوبت و پوسیده گی لوله
 16. عمر طولانی این لوله
 17. قیمت ارزان و مرقوم به صرفه لوله
قیمت لوله پلی اتیلن قطره ای - ورین پلاست
خرید و قیمت لوله پلی اتیلن قطره ای

قیمت لوله آبیاری قطره ای 20

لوله آبیاری قطره ای 20 نوع دیگری از لوله پلی اتیلن قطره ای است. طول این نوع از لوله متفاوت است و به صورت کلاف تولید می شوند که استاندار هایی مثل ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر بطور معمول برای آنها وجود دارد. با توجه به افت فشار که بر اثر طولانی شدن بیش از اندازه لوله های آبرسان ایجاد می شود، به کار بردن بیشتر از ۶۰ متر برای یک مسیر انتقال آب، توصیه نمی شود.
قیمت لوله آبیاری قطره ای 20 با توجه به نوسانات دلار و نیز نفت متغییر است. بنابر این نمی توان قیمت مشخصی برای آن در نظر گرفت، پس بهترین کار این است که از مراکز معتبری چون وزین پلاست برای گرفتن قیمت لوله آبیاری قطره ای 20 کمک گرفت.

لوله پلی اتیلن قطره ای در تهران

شرکت وزین پلاست با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن از ابتدای فعالیت خود به تولید محصولات مرغوب و دارای استاندارد جهانی پرداخته است. شرکت وزین پلاست عرضه کننده تعداد زیادی از محصولات مورد نیاز این صنعت است. مشتریان محترم می توانند برای بهره مندی از خدمات ما با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایند :
02166130280
02166140841
09128753518
و یا برای اطلاع از خدمات و ارتباط با ما می توانید به آدرس اینترنتی vazin-plast.com مراجعه نمایید
و همچنین برای دریافت خدمات حضوری می توانید به آدرس زیر مراجعه فرمایید
تهران آزادگان غرب به شرق بعد از ورودی فیروز بهرام خ شمس اباد ۲۰۰ متر داخل دست چپ خ قائم ال محمد کوی وحدت پلاک ۹

شرکت وزین پلاست با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن، عرضه کننده محصولات مرغوب و دارای استاندارد جهانی می باشد.

همین حالا با کارشناسان فروش و پشتیبانی ارتباط بگیرید تا قیمت های روز دوشنبه 1402/09/13 را دریافت نمایید.

بیشترین سوالات پرسش شده توسط کاربران

برای آبیاری قطره ای از چه لوله ای استفاده می شود؟

آنها معمولا از شیلنگ PVC یا پلی اتیلن ساخته می شوند و باید در زیر زمین دفن شوند زیرا در معرض تابش مستقیم خورشید به راحتی تخریب می شوند. لوله های جانبی معمولاً 13-32 میلی متر قطر دارند. قطره چکان ها وسایلی هستند که برای کنترل تخلیه آب از جانبی به گیاهان استفاده می شوند.

لوله قطره ای پلی چیست؟

لوله قطره ای پلی که معمولا به عنوان لوله آبیاری قطره ای، لوله خالی، لوله توزیع نامیده می شود. لوله پلی اتیلن یا شلنگ قطره ای، به عنوان خط تامین اولیه نصب آبیاری قطره ای استفاده می شود، که به آن لوله های میکرو، قطره چکه ها، خط قطره یا میکرو آبپاش ها برای رساندن آب به مناطق کارخانه متصل می شوند.

چرا آبیاری قطره ای به این نام خوانده می شود؟

آبیاری قطره ای نوعی سیستم آبیاری ریز است که با امکان چکه کردن آهسته آب به ریشه گیاهان، چه از بالای سطح خاک و چه در زیر سطح، امکان صرفه جویی در مصرف آب و مواد مغذی را دارد.

سوالات متداول لوله پلی اتیلن قطره ای

جنس لوله پلی اتیلن جهت آبیاری قطره ای چیست؟

لوله پلی اتیلن جهت آبیاری قطره ای از جنس پلی اتیلن نرم بوده و تمام خواص لوله‌های پلی اتیلن سخت را دارا می‌باشد. لوله پلی اتیلن جهت آبیاری قطره ای با نام لوله لودن یا شیلنگ آبیاری قطره ای نیز در بین کشاورزان شناخته می شود.

چگونه درختانی پر از محصول و سرسبز داشته باشیم؟

شما به راحتی می توانید با استفاده از اتصالات لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای مزرعه یا درختانی پر از محصول و سرسبز داشته باشید.

در زمان خرید لوله پلی اتیلن جهت آبیاری قطره ای به چه نکاتی باید توجه کرد؟
 1. کیفیت مناسب مواد استفاده شده در ساخت لوله
 2. کارخانه تولید کننده لوله پلی اتیلن و برند آن
 3. دارا بودن نشان استاندارد لوله پلی اتیلن قطره

انواع پلی اتیلن قطره ای

 1. دریپر
 2. مه پاش
 3. بابلر