لوله زهکش 120 میلیمتر

(شنبه 1403/02/01)

لوله زهکش 120 میلیمتر

لوله زهکش 120 میلیمتر - قیمت و خرید لوله زهکش 120 میلیمتر 

 

 

کاربردهای لوله زهکش 120 میلیمتر

لوله زهکش 120 میلیمتر نوعی لوله زهکش است که در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای این لوله عبارتند از:

 1. زهکشی فاضلاب: لوله زهکش 120 میلیمتر به عنوان یکی از لوله‌های کلیدی در سیستم زهکشی فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لوله برای جمع آوری آب‌های فاضلاب و انتقال آنها به تصفیه‌گاه‌ها یا محل‌های دفن استفاده می‌شود.

 2. زهکشی آب باران: لوله زهکش 120 میلیمتر برای جمع آوری آب باران و انتقال آن به سوی محل تخلیه استفاده می‌شود. این لوله می‌تواند به عنوان یکی از قطعات اصلی در سیستم زهکشی آب باران در ساختمان‌ها، محوطه‌های سبز و جاده‌ها استفاده شود.

 3. سیستم‌های آبیاری: لوله زهکش 120 میلیمتر به عنوان یکی از لوله‌های اصلی در سیستم‌های آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لوله برای انتقال آب به مناطق مختلف باغ‌ها، مزارع و گلخانه‌ها استفاده می‌شود.

 4. سیستم‌های حرارتی: لوله زهکش 120 میلیمتر در سیستم‌های حرارتی عموماً به عنوان لوله اتصالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این لوله برای اتصال لوله‌های گرمایی به یکدیگر و انتقال آب گرم در سیستم‌های گرمایشی و یا سرمایشی استفاده می‌شود.

در صفحه قیمت لوله زهکش می توانید لیست قیمت روز انواع لوله زهکشی کاروگیت را مشاهده نمایید. برای ساخت لوله زهکش 110 میلیمتر راز مواد مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند. برخی از مهمترین موادی که برای ساخت لوله زهکش استفاده می‌شوند عبارتند از:

 1. PVC (پلی وینیل کلرید): لوله زهکش PVC دارای ویژگی‌هایی همچون مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی، سبکی و قابلیت نصب آسان است.

 2. PE (پلی اتیلن): لوله زهکش PE دارای ویژگی‌هایی همچون انعطاف پذیری، مقاومت در برابر شعله، خوردگی و زنگ زدگی به خوبی است.

 3. PP (پلی پروپیلن): لوله زهکش PP دارای ویژگی‌هایی همچون مقاومت در برابر شعله، خوردگی و زنگ زدگی است.

 4. ABS (آکریلونیتریل بوتادیئن استایرن): لوله زهکش ABS دارای ویژگی‌هایی همچون مقاومت در برابر ضربه، خوردگی و زنگ زدگی است.

 5. فایبرگلاس: لوله زهکش فایبرگلاس دارای ویژگی‌هایی همچون مقاومت بالا در برابر خوردگی، ضربه و حرارت است.

 6. فلزات: لوله زهکش فلزی مانند آهن، فولاد و آلومینیوم دارای ویژگی‌هایی همچون مقاومت بالا در برابر خوردگی و ضربه است.

جدول قیمت لوله زهکش 120 میلیمتر و سایر سایزها

ردیف لوله زهکش مشبک قیمت  تعداد در کامیون متراژ کلاف سایز به اینچ سایز به میلیمتر
1 لوله زهکش مشبک (سوراخدار) تماس بگیرید 12 کلاف 100 متر 4 اینچ سایز 100 میلیمتر
2 لوله زهکش مشبک با پوشش (الیاف دار) تماس بگیرید 11 کلاف 100 متر 4 اینچ سایز 100 میلیمتر
3 لوله زهکش مشبک (سوراخدار) تماس بگیرید 10 کلاف 100 متر 5 اینچ سایز 125 میلیمتر
4 لوله زهکش مشبک با پوشش (الیاف دار) تماس بگیرید 9 کلاف 50 متر 5 اینچ سایز 125 میلیمتر
5 لوله زهکش مشبک (سوراخ دار) تماس بگیرید 9 کلاف 70 متر 6 اینچ سایز 160 میلیمتر
6 لوله زهکش مشبک با پوشش (الیاف دار) تماس بگیرید 9 کلاف 40 متر 6 اینچ سایز 160 میلیمتر
7 لوله زهکش مشبک (سوراخ دار) تماس بگیرید 9 کلاف 40 متر 8 اینچ سایز 200 میلیمتر
8 لوله زهکش مشبک با پوشش (الیاف دار) تماس بگیرید 8 کلاف 20 متر 8 اینچ سایز 200 میلیمتر

استفاده از لوله زهکش در شبکه‌های زیرساختی شهری مزایایی دارد، اما همچنین معایبی نیز دارد که بهتر است در نظر گرفته شوند. برخی از معایب لوله زهکش عبارتند از:

۱. سد شدن لوله: درصورتی که لوله زهکش به‌دلیل عدم صیانت و نگهداری، توسط مواد غیرقابل تجزیه‌یافته مانند پلاستیک، کاغذ و سایر آشغال‌ها بسته شود، قابلیت انتقال آب را از دست می‌دهد و باعث آبگرفتگی و سیلاب در شبکه زیرساختی شهری می‌شود.

۲. آلودگی آب: استفاده از لوله زهکش ممکن است باعث آلودگی آب شود، زیرا ممکن است مواد آلوده به آب مانند مواد شیمیایی، کودهای شیمیایی و سموم گیاه‌کش در این لوله‌ها جمع شوند و به منابع آبی خروجی دهند.

۳. هزینه‌های نگهداری: لوله زهکش باید به مدت طولانی زمان نگهداری شود تا به درستی کار کند و از انسداد جلوگیری شود. این هزینه‌ها ممکن است برای شهرداری‌ها و مسئولان شهری بسیار زیاد باشد.

۴. تأثیرات بر روی محیط زیست: تأثیرات ساخت و نصب لوله زهکش بر روی محیط زیست ممکن است ناگوار باشد، زیرا این لوله‌ها ممکن است باعث از بین رفتن منابع آبی و ایجاد آلودگی آب شوند.

به طور کلی، برای استفاده بهینه از لوله زهکش، باید از مواد با کیفیت و مقاوم و همچنین روش‌های مناسب جهت نگهداری و صیانت منظم استفاده کرد تا معایب آن به حداقل رسیده و مزایای آن به‌درستی به‌دست آید.

لوله زهکش دست دوم 120 میلیمتر

شرکت وزین پلاست در انبار، لوله زهکش 120 میلیمتر همیشه موجود داشته و برای استعلام قیمت و نحوه تهیه آن می توانید با شماره 09126363513 تماس حاضل نمایید. در وب سایت دیوار و شیپور و نیاز روز هم آگهی های فروش لوله زهکش قابل مشاهده می باشد.

وزین پلاست

مشخصات ظاهری لوله های زهکش

اندازه اسمی قطر خارجی حداقل قطر خارجی حداقل قطر داخلی طول کلاف
قطر لوله  زهکشی (میلیمتر) ۲۰۰ ۱۶۰ ۱۲۵ ۱۰۰
تعداد سوراخ در هر ردیف دور لوله ۶ ۶ ۶ ۶
تعداد ردیف سوراخ در یک متر طول ۶۱  ۸۴ ۸۶ ۸۶
تعداد کل سوراخ ها در یک متر طول ۳۶۶ ۵۰۴ ۵۱۶ ۵۱۶
ابعاد سوراخ ها (میلیمتر) ۸*۱٫۳ ۵*۱٫۳ ۵*۱٫۳ ۵*۱٫۳
سطح آبکشی هر سوراخ (میلیمتر) ۴/۱۰ ۶٫۵ ۶٫۵ ۶٫۵
سطح آبکشی در یک متر (میلیمتر) ۳۸۰۶ ۳۲۷۶ ۳۳۵۴ ۳۳۵۴

وزین پلاست

ویژگی ها و مزایای لوله زهکش 120 میلیمتر

به طور کلی استفاده از لوله های زهکش مثل لوله زهکش 120 میلیمتر دارای برخی مزایای شناخته شده و عمده می باشد که برخی از آنها در زیر بیان شده است.

 1. کاهش ریسک آلودگی محیط زیست: استفاده از لوله زهکش برای جمع آوری و انتقال فاضلاب و آبهای سطحی به کاهش خطر آلودگی محیط زیست کمک می‌کند. با تصفیه و دفع صحیح فاضلاب و آبهای سطحی، خطر آلودگی منابع آبی و محیط زیست کاهش می‌یابد.

 2. کاهش نرخ و یا ریسک ابتلا به بیماری‌های واگیردار: استفاده از لوله زهکش برای جمع آوری و دفع فاضلاب به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های واگیر مانند کولرا، تیفوئید و هپاتیت A کمک می‌کند.

 3. کاهش دادن خطر آبگرفتگی: استفاده از لوله زهکش برای جمع آوری آبهای سطحی به کاهش خطر آبگرفتگی در مناطق شهری و روستایی کمک می‌کند. با تصرف مساحت‌های بیشتری توسط سطح زمینی، آبگرفتگی ممکن است رخ دهد که می‌تواند به خطراتی مانند سیلاب و آلودگی آب منجر شود.

 4. بهبود کارایی سیستم انتقال آب فاضلاب: استفاده از لوله زهکش در سیستم‌های فاضلاب شهری  به بهبود کارایی این سیستم‌ها کمک می‌کند. با جمع آوری و انتقال فاضلاب به صورت صحیح، می‌توان از نظر بهداشتی و محیط زیستی بهبودهای قابل توجهی را در سیستم فاضلاب داشت.

 5. صرفه‌جویی در هزینه ها: استفاده از لوله زهکشی برای جمع آوری و انتقال فاضلاب و آبهای سطحی از هزینه‌های بالایی که برای جمع‌آوری و دفع فاضلاب به روش‌های سنتی مانند چاه‌های فاضلاب صرف می‌شود، صرفه‌جویی می‌کند.

استاندارد تولید لوله های زهکش کاروگیت

سایز (میلیمتر) توضیحات
۱۶۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۲۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۲۵۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۳۱۵ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۴۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۵۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۶۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۷۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۸۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۹۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۱۰۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۱۲۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۱۴۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۱۶۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۱۸۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۲۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۲۵۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک

 

وزین پلاست

لوله زهکش کاروگیت چیست؟

لوله زهکش 120 میلیمتر کاروگیت یک نوع لوله زهکش است که دارای سطحی متموج و مشبک می‌باشد. این لوله از پلیمرهای مختلفی مانند پلی اتیلن (PE)، پلی وینیل کلراید (PVC)، پلی پروپیلن (PP) و... ساخته می‌شود.

لوله کاروگیت زهکش 120 میلیمتر کاروگیت به دلیل داشتن سطح مشبک و متموج، دارای قابلیت انعطاف پذیری بیشتری نسبت به لوله های زهکش معمولی است. همچنین، به دلیل شکل مخروطی داخلی آن، جریان آب در داخل لوله بهبود یافته و احتمال بسته شدن لوله به دلیل رسوبات کاهش می‌یابد.

لوله کاروگیت زهکش 120 میلیمتر برای زهکشی آب‌های فاضلاب، آب باران، آب‌های زیرزمینی و آب‌های سطحی در بسیاری از محیط‌ها، از جمله محیط‌های کشاورزی، صنعتی و شهری استفاده می‌شود. همچنین، از این لوله در سیستم‌های جمع‌آوری آب و تصفیه آب نیز استفاده می‌شود.

استعلام قیمت لوله زهکش 120 میلیمتر

محمد امیرحسنی، مدیر فروش شرکت وزین پلاست با شماره تماس 09126363513  و خطوط ثابت 02166130280 و 02166140841 بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستم.