لوله زهکش 160 میلیمتر

(پنجشنبه 1403/04/28)

لوله زهکش 160 میلیمتر

لوله زهکش 160 میلیمتر - قیمت و خرید لوله زهکش 160 میلیمتر

 

 

کاربردهای لوله زهکش 160 میلیمتر

لوله زهکش 160 میلیمتر یکی از اندازه‌های معمولی لوله زهکش محسوب می‌شود که در بسیاری از کاربردهای زهکشی و جمع آوری آب استفاده می‌شود. در صفحه قیمت لوله زهکش می توانید لیست قیمت روز انواع لوله زهکشی کاروگیت را مشاهده نمایید.

به عنوان مثال، کاربردهای لوله زهکش 160 میلیمتر عبارتند از:

 1. جمع آوری و انتقال فاضلاب: لوله زهکش 160 میلیمتر برای جمع آوری و انتقال فاضلاب در ساختمان‌ها و مناطق شهری استفاده می‌شود.

 2. جمع آوری و انتقال آب باران: این اندازه از لوله زهکش برای جمع آوری و انتقال آب باران در باغ‌ها، پارک‌ها و فضاهای سبز استفاده می‌شود.

 3. زهکشی آب‌های زیرزمینی: لوله زهکش 160 میلیمتر برای جمع آوری و انتقال آب‌های زیرزمینی در کشاورزی و سیستم‌های آبیاری استفاده می‌شود.

 4. سیستم‌های تهویه و حرارتی: در برخی سیستم‌های تهویه و حرارتی نیز از لوله زهکش 160 میلیمتر برای جمع آوری و انتقال هوای خنک یا گرم استفاده می‌شود.

 5. جمع آوری و انتقال آب در روستاها و مناطق محروم: به دلیل سادگی نصب و هزینه کمتر، لوله زهکش 160 میلیمتر در برخی مناطق روستایی و محروم برای جمع آوری و انتقال آب استفاده می‌شود.

 6. جمع آوری و انتقال آب در پست‌های برق و تاسیسات صنعتی: لوله زهکش 160 میلیمتر در برخی پست‌های برق و تاسیسات صنعتی برای جمع آوری و انتقال آب استفاده می‌شود.

 

جدول قیمت لوله زهکش 160 میلیمتر و سایر سایزها

ردیف لوله زهکش مشبک قیمت  تعداد در کامیون متراژ کلاف سایز به اینچ سایز به میلیمتر
1 لوله زهکش مشبک (سوراخدار) تماس بگیرید 12 کلاف 100 متر 4 اینچ سایز 100 میلیمتر
2 لوله زهکش مشبک با پوشش (الیاف دار) تماس بگیرید 11 کلاف 100 متر 4 اینچ سایز 100 میلیمتر
3 لوله زهکش مشبک (سوراخدار) تماس بگیرید 10 کلاف 100 متر 5 اینچ سایز 125 میلیمتر
4 لوله زهکش مشبک با پوشش (الیاف دار) تماس بگیرید 9 کلاف 50 متر 5 اینچ سایز 125 میلیمتر
5 لوله زهکش مشبک (سوراخ دار) تماس بگیرید 9 کلاف 70 متر 6 اینچ سایز 160 میلیمتر
6 لوله زهکش مشبک با پوشش (الیاف دار) تماس بگیرید 9 کلاف 40 متر 6 اینچ سایز 160 میلیمتر
7 لوله زهکش مشبک (سوراخ دار) تماس بگیرید 9 کلاف 40 متر 8 اینچ سایز 200 میلیمتر
8 لوله زهکش مشبک با پوشش (الیاف دار) تماس بگیرید 8 کلاف 20 متر 8 اینچ سایز 200 میلیمتر

 

لوله زهکش دست دوم 160 میلیمتر

شرکت وزین پلاست در انبار، لوله زهکش 160 میلیمتر همیشه موجود داشته و برای استعلام قیمت و نحوه تهیه آن می توانید با شماره 09126363513 تماس حاضل نمایید. در وب سایت دیوار و شیپور و نیاز روز هم آگهی های فروش لوله زهکش قابل مشاهده می باشد.

وزین پلاست

استفاده از لوله زهکش در شبکه‌های زیرساختی شهری مزایایی دارد، اما همچنین معایبی نیز دارد که بهتر است در نظر گرفته شوند. برخی از معایب لوله زهکش عبارتند از:

۱. سد شدن لوله: درصورتی که لوله زهکش به‌دلیل عدم صیانت و نگهداری، توسط مواد غیرقابل تجزیه‌یافته مانند پلاستیک، کاغذ و سایر آشغال‌ها بسته شود، قابلیت انتقال آب را از دست می‌دهد و باعث آبگرفتگی و سیلاب در شبکه زیرساختی شهری می‌شود.

۲. آلودگی آب: استفاده از لوله زهکش ممکن است باعث آلودگی آب شود، زیرا ممکن است مواد آلوده به آب مانند مواد شیمیایی، کودهای شیمیایی و سموم گیاه‌کش در این لوله‌ها جمع شوند و به منابع آبی خروجی دهند.

۳. هزینه‌های نگهداری: لوله زهکش باید به مدت طولانی زمان نگهداری شود تا به درستی کار کند و از انسداد جلوگیری شود. این هزینه‌ها ممکن است برای شهرداری‌ها و مسئولان شهری بسیار زیاد باشد.

۴. تأثیرات بر روی محیط زیست: تأثیرات ساخت و نصب لوله زهکش بر روی محیط زیست ممکن است ناگوار باشد، زیرا این لوله‌ها ممکن است باعث از بین رفتن منابع آبی و ایجاد آلودگی آب شوند.

به طور کلی، برای استفاده بهینه از لوله زهکش، باید از مواد با کیفیت و مقاوم و همچنین روش‌های مناسب جهت نگهداری و صیانت منظم استفاده کرد تا معایب آن به حداقل رسیده و مزایای آن به‌درستی به‌دست آید.

برای جلوگیری از انسداد لوله زهکش و بهبود عملکرد آن، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

۱. نظافت و تمیزکاری: انسداد لوله زهکش اغلب به دلیل ورود مواد غیرقابل تجزیه مانند برگ‌ها، شاخه‌ها، زباله‌ها و غیره رخ می‌دهد. بنابراین، برای جلوگیری از این مشکل، لازم است که لوله زهکش به‌طور منظم تمیز شود و از مواد غیرقابل تجزیه پاک شود.

۲. نصب فیلترهای متعدد: برای جلوگیری از ورود مواد غیرقابل تجزیه به داخل لوله زهکش، می‌توانید فیلترهای متعددی در نقاط مختلف لوله نصب کنید تا این مواد از ورود به لوله جلوگیری شود.

۳. استفاده از مواد با کیفیت: در هنگام نصب لوله زهکش، باید از مواد با کیفیت و مقاوم استفاده کرد تا لوله در برابر سایش، خوردگی و آسیب‌های دیگر مقاوم باشد.

۴. نصب درست و مناسب: باید از نصب درست و مناسب لوله زهکش برای جلوگیری از انحراف و خم شدن آن استفاده شود.

۵. استفاده از سیستم‌های هوشمند: در سیستم‌های هوشمند، می‌توان از حسگرها و دستگاه‌های خودکار جهت تشخیص و رفع انسداد لوله زهکش استفاده کرد.

به طور کلی، توجه به نگهداری و صیانت منظم لوله زهکش، استفاده از مواد با کیفیت و نصب درست و مناسب، می‌تواند به جلوگیری از انسداد لوله زهکش و بهبود عملکرد آن کمک کند.

مشخصات ظاهری لوله های زهکش

اندازه اسمی قطر خارجی حداقل قطر خارجی حداقل قطر داخلی طول کلاف
قطر لوله  زهکشی (میلیمتر) ۲۰۰ ۱۶۰ ۱۲۵ ۱۰۰
تعداد سوراخ در هر ردیف دور لوله ۶ ۶ ۶ ۶
تعداد ردیف سوراخ در یک متر طول ۶۱  ۸۴ ۸۶ ۸۶
تعداد کل سوراخ ها در یک متر طول ۳۶۶ ۵۰۴ ۵۱۶ ۵۱۶
ابعاد سوراخ ها (میلیمتر) ۸*۱٫۳ ۵*۱٫۳ ۵*۱٫۳ ۵*۱٫۳
سطح آبکشی هر سوراخ (میلیمتر) ۴/۱۰ ۶٫۵ ۶٫۵ ۶٫۵
سطح آبکشی در یک متر (میلیمتر) ۳۸۰۶ ۳۲۷۶ ۳۳۵۴ ۳۳۵۴

وزین پلاست

ویژگی ها و مزایای لوله زهکش 160 میلیمتر

به طور کلی استفاده از لوله های زهکش مثل لوله زهکش 160 میلیمتر دارای برخی مزایای شناخته شده و عمده می باشد که برخی از آنها در زیر بیان شده است.

 1. کاهش ریسک آلودگی محیط زیست: استفاده از لوله زهکش برای جمع آوری و انتقال فاضلاب و آبهای سطحی به کاهش خطر آلودگی محیط زیست کمک می‌کند. با تصفیه و دفع صحیح فاضلاب و آبهای سطحی، خطر آلودگی منابع آبی و محیط زیست کاهش می‌یابد.

 2. کاهش نرخ و یا ریسک ابتلا به بیماری‌های واگیردار: استفاده از لوله زهکش برای جمع آوری و دفع فاضلاب به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های واگیر مانند کولرا، تیفوئید و هپاتیت A کمک می‌کند.

 3. کاهش دادن خطر آبگرفتگی: استفاده از لوله زهکش برای جمع آوری آبهای سطحی به کاهش خطر آبگرفتگی در مناطق شهری و روستایی کمک می‌کند. با تصرف مساحت‌های بیشتری توسط سطح زمینی، آبگرفتگی ممکن است رخ دهد که می‌تواند به خطراتی مانند سیلاب و آلودگی آب منجر شود.

 4. بهبود کارایی سیستم انتقال آب فاضلاب: استفاده از لوله زهکش در سیستم‌های فاضلاب شهری  به بهبود کارایی این سیستم‌ها کمک می‌کند. با جمع آوری و انتقال فاضلاب به صورت صحیح، می‌توان از نظر بهداشتی و محیط زیستی بهبودهای قابل توجهی را در سیستم فاضلاب داشت.

 5. صرفه‌جویی در هزینه ها: استفاده از لوله زهکشی برای جمع آوری و انتقال فاضلاب و آبهای سطحی از هزینه‌های بالایی که برای جمع‌آوری و دفع فاضلاب به روش‌های سنتی مانند چاه‌های فاضلاب صرف می‌شود، صرفه‌جویی می‌کند.

استاندارد تولید لوله های زهکش کاروگیت

سایز (میلیمتر) توضیحات
۱۶۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۲۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۲۵۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۳۱۵ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۴۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۵۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۶۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۷۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۸۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۹۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۱۰۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۱۲۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۱۴۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۱۶۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۱۸۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۲۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک
۲۵۰۰ لوله پلی اتیلن مشبک_نیمه مشبک

 

وزین پلاست

لوله زهکش کاروگیت چیست؟

لوله زهکش 160 میلیمتر کاروگیت یک نوع لوله زهکش است که دارای سطحی متموج و مشبک می‌باشد. این لوله از پلیمرهای مختلفی مانند پلی اتیلن (PE)، پلی وینیل کلراید (PVC)، پلی پروپیلن (PP) و... ساخته می‌شود.

لوله کاروگیت زهکش 160 میلیمتر کاروگیت به دلیل داشتن سطح مشبک و متموج، دارای قابلیت انعطاف پذیری بیشتری نسبت به لوله های زهکش معمولی است. همچنین، به دلیل شکل مخروطی داخلی آن، جریان آب در داخل لوله بهبود یافته و احتمال بسته شدن لوله به دلیل رسوبات کاهش می‌یابد.

لوله کاروگیت زهکش 160 میلیمتر برای زهکشی آب‌های فاضلاب، آب باران، آب‌های زیرزمینی و آب‌های سطحی در بسیاری از محیط‌ها، از جمله محیط‌های کشاورزی، صنعتی و شهری استفاده می‌شود. همچنین، از این لوله در سیستم‌های جمع‌آوری آب و تصفیه آب نیز استفاده می‌شود.

استعلام قیمت لوله زهکش 160 میلیمتر

محمد امیرحسنی، مدیر فروش شرکت وزین پلاست با شماره تماس 09126363513  و خطوط ثابت 02166130280 و 02166140841 بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستم.